Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Таравари: Брутално ги победивме!

Објавено

на

„Почитувани гостиварци, Албанци, Македонци, Турци, Роми, едногласно сите одлучивте во Гостивар брутално да ги победиме ДУИ и СДСМ и тоа со разлика над 5.000 гласови. Јас како кандидат добив околу 18.000 гласови, а господинот Ахмети и Владата само 12.000. Првиот круг победивме со 2.500 гласови, сега со над 5.000, ако сакаат тука сме да одиме и трет круг и нека биде 2:1. Имаме информации дека ДУИ и СДСМ се поразени и во Тетово, Дебар и во Битлоа и Охрид и се надевам дека од утре ќе почнат преговори за нова Влада, затоа што СДСМ и ДУИ веќе немаат кредибилитет кај народот.“, изјави вечерва на прес конференција Арбен Таравари.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 37 минути

Болница Гостивар-Пуштено во употреба обновеното невропсихијатриско одделение

Гостиварпред 2 часа

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Спортпред 3 часа

Аталанта го совлада Баер Леверкузен и ја освои Лигата на Европа

Здравје и убавинапред 5 часа

Висок крвен притисок – Тивок, а опасен непријател на здравјето

Парламентарни избори 2024пред 16 часа

„Влен“ објави дека со гласањето во Ларце доби плус еден пратеник

Македонијапред 18 часа

Ковачевски официјално се повлекува од функцијата претседател на СДСМ

Македонијапред 19 часа

Спречен влез на 1,7 тони вијагра и стимуланси за нервниот систем, штетни по здравјето на граѓаните

Гостиварпред 21 час

25 годишна жена го пријавила партнерот за напад на улица во Гостивар

Гостиварпред 23 часа

Економското училиште во Гостивар домаќин на полуматурантите-Презентирани можностите, бенефитите и условите

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Промовирана Монографија за библиотеката во Гостивар, труд на Теута Османи

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена