fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Тешка сообраќајна несреќа во Гостивар, 31 годишно лице го загуби животот

Објавено

на

Во сообраќајна несреќа којашто се случи претпладнево животот го загуби 31 годишно лице од гостиварска Долна Бањица. Во СВР Тетово, во 11 часот и 20 минути било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на потегот меѓу здуњска раскрсница и наплатната рампа за Гостивар, товарно возило „миксер“ со гостиварска регистрација, што го управувало 52 годишниот Б.С. удрил во пешак А.М. на возраст од 31 година од Долна Бањица.

Од ударот пешако се здобил со тешки телесни повреди, од кои починал на лице место.

Увид извршил Јавен обвинител во содејство со екипа на ОВР Гостивар. Се утврдуваат причините и околностите кои довеле до несреќата.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!