fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Три жртви на ковид од регион на Гостивар меѓу кои и млад гостиварец

Објавено

на

  Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа како последица на ковид 19 починати се 15 лица, четири пациенти од Скопје (82, 70, 85 и 75г), еден од Куманово (60 г), еден од Велес (62 г), еден од Охрид (61 г), три пациенти од Кавадарци (77, 90 и 51 г), три од Гостивар (73, 67 и 33 г) и два од Виница (54 и 83 г).

  На социјалните мрежи гостиварци со жал и неверување се збогуваат со младиот Душко Бојоски, кој градеше меѓународна професионална кариера и останува запаметен како успешна и амбициозна личност.

  Направени се 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во:

  -Скопје 198

  -Куманово 12

  -Штип 12

  -Прилеп 14

  -Тетово 18

  -Струга 9

  -Велес 13

  -Битола 14

  -Охрид 11

  -Кавадарци 13

  -Гостивар 7

  -Гевгелија 4

  -Струмица 13

  -Крива Паланка 3

  -Радовиш 4

  -Крушево 3

  -Кочани 6

  -Пробиштип 1

  -Демир Хисар 1

  -Пехчево 1

  -Делчево 10

  -Кратово 1

  -Свети Николе 3

  -Кичево 11

  -Ресен 8

  -Неготино 6

   

  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 442 оздравени пациенти од:

  -Скопје 229

  -Куманово 17

  -Штип 7

  -Прилеп 39

  -Тетово 14

  -Велес 17

  -Битола 11

  -Кавадарци 28

  -Гостивар 13

  -Гевгелија 8

  -Струмица 6

  -Крива Паланка 9

  -Радовиш 4

  -Кочани 10

  -Демир Хисар 1

  -Македонски Брод 1

  -Пехчево 5

  -Берово 5

  -Валандово 2

  -Виница 3

  -Кратово 3

  -Кичево 5

  -Ресен 2

  -Неготино 3

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!