fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Три жртви на ковид од регион на Гостивар меѓу кои и млад гостиварец

Објавено

на

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа како последица на ковид 19 починати се 15 лица, четири пациенти од Скопје (82, 70, 85 и 75г), еден од Куманово (60 г), еден од Велес (62 г), еден од Охрид (61 г), три пациенти од Кавадарци (77, 90 и 51 г), три од Гостивар (73, 67 и 33 г) и два од Виница (54 и 83 г).

На социјалните мрежи гостиварци со жал и неверување се збогуваат со младиот Душко Бојоски, кој градеше меѓународна професионална кариера и останува запаметен како успешна и амбициозна личност.

Направени се 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 198

-Куманово 12

-Штип 12

-Прилеп 14

-Тетово 18

-Струга 9

-Велес 13

-Битола 14

-Охрид 11

-Кавадарци 13

-Гостивар 7

-Гевгелија 4

-Струмица 13

-Крива Паланка 3

-Радовиш 4

-Крушево 3

-Кочани 6

-Пробиштип 1

-Демир Хисар 1

-Пехчево 1

-Делчево 10

-Кратово 1

-Свети Николе 3

-Кичево 11

-Ресен 8

-Неготино 6

 

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 442 оздравени пациенти од:

-Скопје 229

-Куманово 17

-Штип 7

-Прилеп 39

-Тетово 14

-Велес 17

-Битола 11

-Кавадарци 28

-Гостивар 13

-Гевгелија 8

-Струмица 6

-Крива Паланка 9

-Радовиш 4

-Кочани 10

-Демир Хисар 1

-Македонски Брод 1

-Пехчево 5

-Берово 5

-Валандово 2

-Виница 3

-Кратово 3

-Кичево 5

-Ресен 2

-Неготино 3

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!