Поврзи се со нас

Гостивар

Тридневен предновогодишен хепенинг на плоштадот во Гостивар

Објавено

на

Во пресрет на Новата година и во духот на новогодишните празнувања во Гостивар ќе се организира хепенинг со хуманитарен карактер. Настанот ќе се одржува три дена (23, 24 и 25 декември) на градскиот плоштад, во периодот од 10 до 15 часот, кадешто ќе има дружба и фотографирање со Дедо Мраз и со кловн.

„На плоштадот ќе биде поставен и штанд на кој ќе се изложат рачни изработки од учениците од техничкото училиште, што ќе им бидат подарени на граѓаните кои ќе донираат. Средствата што ке се соберат, во соработка со  здружението Whren in Trouble и Центарот за социјални работи ке се наменат за социјално загрозени деца или семејства во зависност од потребата. Целта на настанот е барем за момент да се изнудат насмевки  и радост на нашите грагани од сите возрасти и од сите националности..“, информираат организаторите од Здружението за култура, спорт и образование ,,АНИСИЈА“.

Хуманитарен предновогодишен хепенинг во Гостивар за прв пат се организираше лани, а собраните средства беа донирани за итна медицинска интервенција на младо момче.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена