fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

УЈП го продолжи рокот за даночни пријави до 29 јануари

Објавено

на

Управата за јавни приходи, денеска соопшти дека го продолжува рокот за поднесување ДДВ пријави за периодот октомври-декември до 29 јануари.

„Со воведувањето на нов образец ДДВ 04 согласно измените и дополнувањата на Закон за данокот на додадена вредност (Службен весник на РСМ, бр. 267/20), увидено е отежнато поднесување на образецот ДДВ-04. Се известуваат даночните обврзници и сметководителите дека рокот за поднесување на образецот ДДВ-04 за даночниот период од 01.10.2020 – 31.12.2020 и 01.12.2020 – 31.12.2020 се продолжува за 4 дена, односно за краен рок за поднесување ќе се смета  29 јануари 2021“, се вели во соопштението на УЈП.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!