Поврзи се со нас

Гостивар

Украдени бакарни олуци на џамија во Гостивар

Гостиварската полиција регистрира кражба во верски објект, џамија. Вчера (9 јануари) во 13 часот, 62 годишен гостиварец во СВР Тетово пријавил дека во периодот помеѓу 25 декември минатата и 9-ти овој месец, непознати сторители противправно одзеле дел од бакарните олуци на кадр-џамија, лоцирана на улица „ЈНА“ во Гостивар.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!