fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Управата за матични книги вработува 10 службеници, едно место е во Гостивар

Објавено

на

Управата за водење матични книги објави оглас за вработување на 10 државни службеници во неколку подрачни одделенија во земјава. Едно од отворените работни места е во матичното одделение во Гостивар. Како што се наведува во огласот позицијата во Гостивар е за самостоен референт – матичар. Кандидатите треба да имаат најмалку  вишо или средно образование, средно гимназиско образование и најмалку три години работно искуство во струката. Работното време е од 7.30 до 15.30, додека месечната нето плата изнесува 16.474 денари.

Различни позиции се отворени и во одделенијата на Управата за водење матични книги во Скопје, Тетово, Куманово, Велес и други.

Пријавувањето е до 17 ноември, целиот оглас може да го погледнете ТУКА

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!