fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Утре прекини на струјата во десетина села од гостиварскиот регион

Објавено

на

Компанијата ЕВН Македонија информира дека во текот на утрешниот ден (30 август) екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа во регионот на Гостивар, поради што ќе има прекини  во снабдувањето со електрична енергија.

Во периодот од 9 часот наутро до 14 попладне, без струја ќе останат селата: Равен, Вруток, Горно и Долно Јеловце, Речане, Церово, Сретково, Ново Село и Печково. Во истиот период, прекин на електричната енергија ќе има и на асфалтните бази кон Стража, соопшти ЕВН.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!