Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Земјавата е зафатена од топлотен бран и високите температури ќе владеат во текот на целиот викенд. Денес (петок) времето ќе биде сончево и многу топло. Температурата во гостиварскиот регион ќе достигне 34 степени. УВ индексот ќе има вредност 9.

Во сабота и недела, исто така не‘ очекува многу жешко време. Надлежните излегоа со препораки за заштита од топлотен удар, кои вклучуваат ослободување од работа на ранливите групи, да не се излегува на отворено во најтоплиот дел од денот, да се пие многу вода, да се јаде полесна храна итн.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена