Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денеска (петок) ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 7 до 13 степени.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), продолжува периодот на променливо облачно време со релативно високи утрински температури. Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои во текот на ноќта кон недела и во недела наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување снег и во некои пониски места.

Максималната температура ќе достигнува 14 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена