fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во еден ден во Гостивар пријавени две каснувања од кучиња скитници

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден (22 март) во полиција биле пријавени два случаи на каснување од бездомни кучиња во Гостивар.

Во 11 часот и 50 минути, А.Е. на возраст од 28 години од Гостивар пријавил дека околу 9 часот на улица „Беличица“ бил каснат од куче скитник. Во 17 часот и 30 минути 40 годишната К.Б. пријавила дека околу 14 часот на улица „Мара Угринова“ била касната од куче скитник.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!