fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар исконтролирани околу 120 лица во изолација, сите си седеле дома

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 83 лицa, од кои во тетовско 68 и гостиварско 15 изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Истиот период на 31 лице во Тетово и 4 во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Полицијата извршила контроли на 321 лице во тетовско и 118 во гостиварско со вакви решенија, при што не било констатирано непочитување на решенијата.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!