Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар лишен од слобода угостител во чиј локал имало гости без сертификат за вакцина

Објавено

на

Вчеравечер во 21 часот и 35 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 49 годишник од гостиварско Чајле, во чиј угостителски објект на улица “Живко Брајковски” во Гостивар биле затекнати три гости без сертификат за вакцинација, соопшти полицијата.

Од СВР Тетово додаваат дека објектот времено е затворен од Државниот пазарен инспекторат, а против лицето ќе биде изготвен поднесок за “непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”, согласно член 206 од Кривичниот законик.

За гостите кои биле во локалот без вакцинален сертификат, не следуваат казни.

 

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 1 недела

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 2 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Објавено

на

Mbrëmë në orën 21 e 35 minuta, zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar kanë privuar nga liria 49 vjeçarin nga Çajla e Gostivarit, në objektin hotelierik të të cilit në rrugën “Zhivko Brajkoski” në Gostivar ka qenë të takuar tre mysafirë pa çertifikatë për vaksinim, njoftoi policia.

Nga SPB Tetovë shtojnë se objekti përkohësisht është i mbyllur nga Inspektorati shtetëror i tregut, kurse kundër personit do të jetë e përgatitur parashtresë për “mosveprim sipas rregulloreve shëndetësore në kohë epidemie”, në përputhje me nenin 206 nga Kodi penal.

Për mysafirët që kanë qenë në lokal pa çertifikatë vaksinimi, nuk do të ketë dënime.

 

 

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена