fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар последното деноноќие издадени 34 решенија за изолација

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие, на 34 лицa во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли биле извршени  на 264 лица со вакви решенија. Полицијата не констатирала неправилности околу почитувањето.

Истиот период за неносење заштитни маски на вкупно 14 граѓани во Гостивар им биле изготвени прекршочни платни налози. Казните се 20 евра.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!