Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведена млада жена заради агресија и закани кон сопругот

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи информира дека вчера (13 октомври) околу 15 часот и 40 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода 21-годишната Б.Т. од Република Албанија, која агресивно се однесувала и му се заканила на нејзиниот сопруг Р.М. 36 годишен од тетовско Горно Седларце. Жената била со привремено живеалиште во Гостивар.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена