Поврзи се со нас

Гостивар

Во ПС Гостивар ноќеска приведени три лица

Објавено

на

Вчеравечер (4 март) околу 23 часот и 35 минути, во гостиварско Чајле, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода три лица на возраст од 30, 22 и 27 години од Гостивар и од Чајле, затоа што им била пронајдена марихуана и дробилка, информира СВР.

Тројцата се задржани во Полициската станица Гостивар. Се расчистува и документира случајот, по што ќе следува поднесок по член 215 од Кривичниот законик, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Tre persona janë arrestuar mbrëmë në SP Gostivar

Објавено

на

Dje në mbrëmje (4 mars) rreth orës 23 e 35 minuta, në Çajle të Gostivarit, zyrtarë policorë të SPB Tetovë-Sektori për Punë të Brendshme Gostivar kanë privuar nga liria tre persona të moshës 30, 22 dhe 27 vjeçare nga Gostivari dhe Çajla, për shkak se u janë gjetur marihuanë dhe dërrmues, njofton SPB-ja.

Të tre janë ndaluar në Stacionin Policor Gostivar. Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas se cilës do të vijojë denoncim sipas nenit 215 i Kodit Penal, tha policia.

Популарно изминативе 100 дена