Поврзи се со нас

Македонија

Вработувања во Агенцијата за храна и ветеринарство, оглас за 13 службеници

Објавено

на

Тече оглас за прием на 13 државни службеници во Агенцијата за храна и ветеринарство. Вработувањата се на различни позиции: инспектори во подрачни единици, референти и соработници во оддели. Месечните плати се движат од 18.000 до 26.500 денари. Огласот истекува на 18 јануари.

На веб страницата на Агенцијата за администрација објавени се огласи за вработувања на повеќе службеници и во Фондовите за пензиско и инвалидско осигурување и за здравство, како и во други институции.

ЛИНК до огласите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена