Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Во регионот на Гостивар викендов не очекува променливо време и врнежи од дожд.

Денес, петок, сонцето изгреа во 5 часот и 22 минути, а ќе зајде во 19.44 часот. Ќе владее умерено до значително облачно време, додека во попладневните часови ќе има услови за дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, а тепературата ќе се движи од 5 до 13 степени.

За утре, сабота, метеоролозите прогнозираат сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер. Најниската температура ќе биде 4 степени, а највисоката 14.

Во недела ќе настапи поголема нестабилност, ќе биде променливо облачно, а за попладневните часови се прогнозираат поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Значителни промени на температурата не се најавени.

Остави коментар

Leave a Reply

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Македонијапред 36 минути

Поскапува дизелот

Гостиварпред 1 час

Се‘ е подготвено за прослава на големиот празник Преображение во Гостивар

Вестипред 1 час

Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

Гостиварпред 3 часа

Несреќа во Гостивар, повредена малолетничка и 18 годишник

Вестипред 4 часа

Русија бележи пораст од 38 отсто на приходите од извозот на енергенси оваа година, се наведува во владин документ

Гостиварпред 4 часа

Апсење во Гостивар, пронајдени 34 пакувања хероин

Македонијапред 5 часа

Армијата одбележува 30 години постоење

Вестипред 6 часа

Портокалово ниво на опасност, денеска и утре тропски температури

Македонијапред 17 часа

Битиќи: Леб ќе има по пристојни цени, можно е активирање на стоковните резерви

Мевмед Џафери, Маврово и Ростуше, ВМРО-ДПМНЕ, mevmed
Локални избори 2022пред 20 часа

Интервју со Мевмед Џафери, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од ВМРО ДПМНЕ

Медат Куртовски, Маврово и Ростуше, СДСМ
Локални избори 2022пред 20 часа

Интервју со Медат Куртовски, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од СДСМ

Македонијапред 22 часа

Утре и задутре трудниците и постарите да се ослободат од работа

Вестипред 23 часа

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 1 недела

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Македонијапред 2 недели

Почина актерот Митко Апостоловски

Гостиварпред 3 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена