Поврзи се со нас

Гостивар

Загрижувачко: Повторно нови случаи на семејно насилство во Гостивар

Објавено

на

Изминатото деноноќие регистрирани се два нови случаи на семејно насилство на гостиварското подрачје. Оваа појава зачестува периов и добива загрижувачки размери.

Полицијата соопшти дека ноќеска (6 декември) околу 2 часот после полноќ, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 30-годишниот гостиварец Р.С, кој вечерта околу 23 часот физички ја нападнал неговата 27-годишна сопруга.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот.

Вчеравечер (5 декември) околу 21 часот и 35 минути, полициски службеници на ОВР Гостивар го лишиле од слобода Ј.Н.(50) од Гостивар, кој дента околу 10 часот физички ја нападнал неговата 47-годишна сопруга. Во нападот, според пријавеното, тој користел тврди, а и се заканил и со остри предмети. Ј.Н. задржан е во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе се соочи со законски предвидениот поднесок, извести СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 18 минути

Еко активности на децата во Гостивар по повод Денот на пролетта

Гостиварпред 2 часа

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 2 часа

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 2 часа

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 2 часа

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 4 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 16 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 19 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 21 час

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена