fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Заостанат натпревар: КК Кожув – КК Гостивар денеска од 17.30 часот

Објавено

на

Натпреварот од 8. коло помеѓу КК Кожув и КК Гостивар кој беше одложен поради позитивните случаи во редовите на Кожув во ноември, ќе се одигра денес од 17.30 часот.

Гостиварци патуваат во Гевгелија после саботниот пораз од екипата на Куманово. Со 8 победи и 4 порази се наоѓаат на 3. позиција на табелата и ова е исклучително важен натпревар за гостиварци доколку сакаат да го задржат чекорот со екипите од врвот на табелата.

Гевгеличани од 12 одиграни натпревари имаат скор од 5 победи и 7 порази, се наоѓаат на 7 место на табелата. И избраниците на Алек Јончевски кој најверојатно нема да го води натпреварот денеска против Гостивар, поради ковид изолација, доживеаа неочекуван пораз во минатото коло од екипата на Вардар, што е дополнителна најава за неизвесен и возбудлив дуел попладнево во салата „26 април“ во Гевгелија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!