fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Жител на Жировница се товари за бесправно градење и узурпација на државно земјиште

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 68 годишен жител од долнореканското село Жировница, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “узурпација на недвижности“ и “бесправно градење“, соопшти МВР.

„Во точно неутврден временски период во село Жировница на место викано „Радеше“ пријавениот без одобрение за градба изградил објект и истиот го заградил со бетонски столбови, при што узурпирал земјиште во сопственост на Република Македонија.“, наведуваат од Министерството за внатрешни работи.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!