Поврзи се со нас

Гостивар

111 нов случај на корона, 15 починати последно деноноќие и 3 дополнително пријавени

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 1.529 тестирања, а регистрирани се 111 нов случај на КОВИД-19:
• Скопје – 83
• Прилеп – 6
• Велес – 5
• Кавдарци – 4
• Куманово, Тетово, Битола и Крива Паланка – по 2
• Гостивар, Штип, Струмица, Кочани и Гевгелија – по 1
Регистрирани сe 165 оздравени пациенти од:
• Скопје и Куманово – по 25
• Штип – 21
• Кавадарци – 18
• Кочани – 13
• Велес – 11
• Битола и Свети Николе – по 10
• Прилеп – 6
• Охрид и Кратово – 5
• Радовиш – 4
• Пробиштип – 3
• Гевгелија – 2
• Кичево, Струга, Неготино, Ресен, Виница, Демир Хисар и Пехчево – по 1
Во текот на изминатите 24 часа починале 15 лица: 5 починати лица од Скопје (56г, 69г, 72г, 75г и 91г), по 2 починати лица од Кавадарци (64г и 84г) и Кичево (54г и 87г) и по едно починато лице од Велес (72г), Берово (56г), Гевгелија (64г), Кочани (76г), Крива Паланка (61г) и Струмица (81г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Дополнително, согласно Регистерот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени се уште 3 починати лица, со датум на смрт од 09.09.2021 до 11.09.2021 година. Регистрирани се 2 лица од Дебар и едно лице од Гостивар на возраст од 56 до 82 години. Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 2 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена