fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

150 нови корона позитивни во земјава, во подрачје на Гостивар 3

Објавено

на

  Во последните 24 часа се направени 2.093 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на Ковид 19 во:
  -Скопје 62
  -Куманово 17
  -Битола 8
  -Штип 6
  -Струмица, Ресен и Радовиш по 5
  -Тетово и Кичево по 4
  -Велес, Гостивар, Кочани, Дебар и Виница по 3
  -Прилеп, Кавадарци, Охрид, Струга, Гевгелија и Делчево по 2
  -Неготино, Свети Николе, Берово, Пробиштип, Кратово, Пехчево и Македонска Каменица по 1
  Пријавени се вкупно 16 починати лица: 6 од Скопје (50г,62г,66г,79г,81г и 83г), и по едно лице од Куманово (54г), Велес (69г), Гостивар (70г), Штип (69г), Струмица (54г), Струга (83г), Кочани (65г), Гевгелија (72г), Радовиш (88г) и Богданци (78г).
  Регистрирани се 487 оздравени пациенти од:
  -Скопје 144
  -Куманово 65
  -Битола 33
  -Прилеп и Охрид по 31
  -Кавадарци 24
  -Струмица 23
  -Кичево 18
  -Штип и Кочани по 13
  -Велес и Струга по 9
  -Тетово и Гостивар по 8
  -Виница, Берово и Крива Паланка по 7
  -Радовиш 6
  -Дебар и Неготино по 5
  -Пехчево 4
  -Ресен и Гевгелија по 3
  -Делчево, Свети Николе, Пробиштип и Валандово по 2
  -Богданци, Македонски Каменица и Демир Капија по 1
  Досега во земјата се направени вкупно 745.471 тестирања на Ковид-19.
  Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.372, бројката на оздравени пациенти е 139.266, на починати е 5.151, а бројот на активни случаи изнесува 9.955.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!