fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

20-годишник во Гостивар нападнал полицајци додека го апселе

Објавено

на

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, вчера  (21 мај) околу 21 часот и 30 минути, по претходно пријавена поплака, го лишиле од слобода 20-годишниот Д.Ѓ. од гостиварско Леуново.

Полицијата соопшти дека при лишувањето, Д.Ѓ. им се спротивставил на полициските службеници и со остар предмет (штрафцигер) се обидел да ги нападне, меѓутоа бил спречен во неговата намера.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!