fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Проверете дали сте на листата – УЈП ќе врши присилна наплата за радиодифузна такса

Објавено

на

УЈП ја објави септемвриската листа на должници за радиодифузна такса

Проверете дали сте на листата- УЈП ќе врши присилна наплата за радиодифузна такса

До три дена по објавата на граѓаните што должат ќе им биде блокирана банкарската сметка.

„Граѓаните кои лично до УЈП доставиле докази, односно документи за платени сметки, нема да бидат опфатени со постапката за присилна наплата.“ – велат од Управа за јавни приходи.

Листата на должници може да ја преземете на следниот линк.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!