fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Ајфеловата кула затворена поради штрајк

Објавено

на

Симболот на Пазир и една од најголемите туристички атракции во светот, Ајфеловата кула од вчера попладне е затворена за посетители поради штрајк на вработените. Како што јавуваат француските медиуми, вработените негодуваат на лошата организација на турите, поради што се созваваат огромни гужви и неред со туристите.

Управата и синдикатот не успеале да постигнат договор во врска со новиот систем за пристап на туристите до кулата, кој според вработените, создава огромни редици на посетители кои сакаат да се качат на кулата, висока 324 метри. Новиот систем бил воведен минатиот месец, а вклучува одвоени лифтови за посетителите, зависно од видот на билетот што го купиле. Работниците реагираат дека таквиот начин на работа ги исцрпува и секојдневно се соочуваат со нервозни и незадоволни туристи.

Лани, на Ајфеловата кула се искачиле 6 милиони туристи од сите делови на светот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!