fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

После подолгиот период на променливо време и врнежи, конечно настапува стабилизација на временските прилики. Викендот што е пред нас во регионот на Гостивар ќе владее сончево и топло време.

Сепак, за денешниот ден метеоролозите прогнозираат услови за дожд и грмотевици во попладневните часови. Утринската температура беше околу 14 степен, а дневната ќе достигне 27 степени.

Веќе од утре (сабота) следува постепен раст на температурата и стабилизација. Времето ќе биде сончево со температури од 14 до 29 степени. УВ зрачењето ќе биде високо, со вредност 9. Слично време ќе имаме и во неделниот ден.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!