Поврзи се со нас

Гостивар

Автобуси и минибуси со патници фатени во брзо возење во гостиварско и тетовско

Објавено

на

СВР Тетово информира дека полициски службеници на вчера (4 јануари) од 6 до 10 часот, на автопатот Гостивар – Тетово – Скопје и магистралата Гостивар-Кичево спровеле засилена акциска контрола за брзина со која се движат возилата, со акцент на автобуси и минибуси кои вршат јавен превоз на патници.

„При контролата, биле откриени и санкционирани вкупно 15 возила од ваков вид (ТЕ-10 и ГВ-5), кои ја пречекориле максимално дозволената брзина за оваа категорија учесници во сообраќајот. Едно од контролираните возила кое било патничко, на гостиварското подрачје  се движело со 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените санкции.“, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 час

Вработените во МВР денес ќе добијат К-15

Занимливостипред 2 часа

Кога биле откриени витамините и како ги добиле називите Ц, Д, Б…

Гостиварпред 3 часа

Работната недела почнува со стабилно време, ќе заврши со дожд и снег

Гостиварпред 15 часа

„Ме удри со возило, ми ја прегази ногата и ме нападна“, пријавил гостиварец во полиција

Гостиварпред 19 часа

Гостивар: Користете зимска опрема, полицијата ги советуваше возачите

Спортпред 21 час

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Занимливостипред 24 часа

Со 103 отчукувања во минута, слушањето на новата песна на Тејлор Свифт може да помогне за спасување живот

Македонијапред 1 ден

Партиски реакции по најавата Џафери да биде премиер на техничката Влада

Рецептипред 1 ден

Брз и многу едноставен десерт – парчиња јаболка завиткани во лиснато тесто

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 3 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 2 недели

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Гостиварпред 3 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Спортпред 2 дена

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Autobusë dhe minibusë me pasagjerë të kapur në vozitje të shpejtë në Gostivar dhe Tetovë

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se dje (4 janar) nga ora 6 deri në ora 10, në magjistralen Gostivar – Tetovë – Shkup dhe magjistralen Gostivar – Kërçovë, nga ana e zyrtarëve policorë është kryer aksion kontrolli i përforcuar për shpejtësinë me të cilën lëvizin automjetet, me theks në autobusët dhe minibusët që kryejnë transport publik pasagjerësh.

Gjatë kontrollit janë zbuluar dhe sanksionuar gjithsej 15 automjete të këtij lloji (TE-10 dhe GV-5), të cilat kanë tejkaluar shpejtësinë maksimale të lejuar për këtë kategori të pjesëmarrësve në trafik. Njëri nga automjetet e kontrolluar,  i cili ishte veturë pasagjerësh, në zonën e Gostivarit ka lëvizur me shpejtësi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. “Për të gjithë shkelësit janë përgatitur parashtresat e duhura dhe do të përballen me sanksionet e përcaktuara me ligj”, njoftoi policia.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена