Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Бејта во посета на блокови колективни згради и низ локалите на „Беличица“

 

“Улицата „Беличица“ е пример за успех во работата, пример за успех на Гостивар. Во изминатиот мандат континуирано работевме на создавање услови за отворање на нови бизниси во Гостивар и нивен развој. Во новиот мандат очекуваме уште повеќе овдешни, како и странски инвестиции, за какви што добивме потврда од Англија и Турција“, рече при денешната обиколка на ул „Беличица“, Невзат Бејта, кандидат за градоначалник на Гостивар од ДУИ.

Жители од колективните згради во тој реон, побараа зелен појас долж улицата, а од Бејта добија ветување дека напролет ќе биде засадено зеленило.

Кандидатот на ДУИ, посетата ја продолжи во блокот згради зад Барок каде пред жителите ја претстави идејата за поставување на нови блиндирани влезни врати на зградите со електронски картички.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!