fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Биткоинот не се предава – Синоќа за 30 мин скокна 10%

Објавено

на

Цената на Биткоинот вчера вечер за 30 минути скокна за цели 10%. Во период од еден час цените на Биткоинот, Биткоин Кеш, Етериум и Рипл пораснаа од 6 до 10%, со што цената на пазарот на криптовалути порасна од 272 на 292 милијарди долари. Изненадувачкиот, но очекуван скок на Биткоинот може да му се препише на напредокот во водечките крипто земји САД, Јапан и Јужна Кореја, во смисла на регулација, усвојувања и општата побарарувачка на пазарот на криптовалути. Последен пат Биткоинот на оваа цена беше на 9 април.

Ваквиот скок, веднаш ја става на тест цената од 10.000 долари за еден Биткоин. Ако брзо го премине прагот од 8.000 долари, лесно достижни се и 10.000 долари. Ако се задржи и остане стабилен на моменталната цена од 7.400 некое време, со сигурност полека ќе се движи нагоре во периодот што следи, со голема веројатност да достигне цена помеѓу 8.000 и 9.000 во следната седмица, сметаат од CNN.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!