fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Болките во зглобовите и коските ќе ги снема со едноставно чистење од сол

Објавено

на

Познатиот руски автор на книги за здрава храна и народна медицина, Генадиј Малахов тврди дека болките во зглобовите и коските се последица на насобрани калцификати сол во нив. Тој предлага рецепт за чистење кој многу лесно и едноставно може да го направи секој што чувствува такви проблеми:

Во 300 мл. зовриена вода се става 5 гр. иситнети ловорови лисја, па се вари околу 5 минути. Се остава да одстои преку ноќ. Следниот ден се процедува и се пие по малку, така да се распореди за во текот на целиот ден. Малахов потенцира дека течноста не смее да се испие одеднаш за да не дојде до одредени компликации.

Третманот треба да трае три дена по ред. Може да се повтори после 7 до 10 дена пауза. Во текот на третманот постои можност урината да добие црвенкаста боја, што означува дека солите почнале поинтензивно да се раствораат.

 

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!