Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 18/04/2019 | 10:41

Дел од ул „М.Ч.Филиповски“ во Гостивар денес ќе биде без струја неколку часа

Од ЕВН известуваат дека поради планирани технички зафати на електромрежата без напојување со електрична енергија денес ќе останат корисниците од ул.М.Ч.Филиповски во Гостивар (аптеки, млечни ресторани и ПЗУ, спроти болницата) во периодот од 11 до 15 часот.

Од 12 до 15.30 часот струја ќе нема во дел од населбата Грудајца, а пократки прекини на струјата во текот на денот ќе има во населбите Фазанерија и Циглана.

Напишете коментар