Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Дел од ул „М.Ч.Филиповски“ во Гостивар денес ќе биде без струја неколку часа

Од ЕВН известуваат дека поради планирани технички зафати на електромрежата без напојување со електрична енергија денес ќе останат корисниците од ул.М.Ч.Филиповски во Гостивар (аптеки, млечни ресторани и ПЗУ, спроти болницата) во периодот од 11 до 15 часот.

Од 12 до 15.30 часот струја ќе нема во дел од населбата Грудајца, а пократки прекини на струјата во текот на денот ќе има во населбите Фазанерија и Циглана.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!