Поврзи се со нас

Гостивар

Доставени лекови за лицата во државен карантин во Маврово

Мобилниот тим на Општинската организација на Црвен крст – Гостивар е задолжен за достава на лекови кои се неопходни за лицата што се наоѓаат во државен карантин во хотелите во Маврово.

Во текот на денот тимот на Црвениот крст доставил инсулин и други медикаменти, кои беа обезбедени од страна на Општата болница ‘’ Д-р. Ферид Мурад“ Гостивар за потребите на лицата сместени во државниот карантин Хотел „Спорт“ Маврово.

Во мавровските хотели вкупно 180 лица, кои допатуваа од странство со организиран превоз од Владата и се ставени во државен каратнин.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!