Поврзи се со нас

Локални избори 2022

ДПА одржа завршен изборен митинг во Гостивар

Објавено

на

ДПА вечерва во Гостивар одржа завршен митинг, во рамки на кампањата за Локалните избори 2021. Во својот говор, кандидатката за градоначалник на Гостивар, Рената Елези нагласи дека Гостивар се соочува со многу проблеми, на кои им треба решение.

„Ќе се ангажирам максимално да го направиме градот и општината подобро место. Се сретнав со многу граѓани на Гостивар, во градот, многу населби и села. Сите имаат барања и потреби. Гостивар има потреба за промени, за капитални инвестиции, за конкретни проекти. Урбаниот хаос секојдневно се зголемува. Гостивар го има Вардар, а нема чиста вода. Гостиварци сакаат да бидат безбедни, а не загрозени од кучиња скитници. Гостивар има потреба за чист воздух, а не граѓаните да дишат загаден воздух од Русино и други диви депонии. Гостивар има потреба од фабрики, за младината да не бега во странство. Се кандидирам и како градоначалник ќе бидам целосно во служба на граѓаните“, рече Елези.

Глас од граѓаните на изборите во недела за кандидатката и за листата на советници од ДПА во Гостивар, побара претседталот на партијата, Мендух Тачи. „Ние сме насочени само кон интересите на граѓаните и нашиот кандидат Елези и советничката листа се вистинскиот избор за вас“, рече Тачи.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 3 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 3 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 4 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 5 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 18 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 18 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 20 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 20 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 20 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена