fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Нова премиера на “Театар Дунек” од Гостивар. Претставата “ОРДИНАЦИЈА”

Објавено

на

Во петок, со почеток во 20:00 часот во НУ Центар за култура „АСНОМ” во Гостивар. “Театар Дунек” најавува уште една премиера. Претставата “Ординација”.

Урнебесна комедија во режија на Берат Салију. Актерската екипа е составена од млади но и доста познати актерски имиња. После подолго време на сцена ќе го видиме и Ѓорѓи Нешкоски кој досега се појавуваше во улоги позади сцената.

Уште настапуваат и: Нинослав Нанков, Марија Пандилоска, Арџент Хасани, Рина Арифи, Ане Синадиноска, Теодора Волческа, Филип Маџоски, Мирсада Ферати и Шкипе Незири. Од “Театар Дунек” ни гарантираат едночасовно уживање и смеење до солзи.

Влезниците се 100 денари.

14807848_1130136930374794_320099094_o

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!