Поврзи се со нас

Спорт

Двајца фудбалски судии од Гостивар на листата на ФИФА за 2023 година

Објавено

на

Фудбалската федерација на Македонија ја објави листата на фудбалски судии која е одобрена од ФИФА и ќе можат во наредната 2023 година да судат на меѓународни натпревари.

На одобрената листа се наоѓаат двајца судии од Гостивар односно Вјолца Изеири и Слаѓан Маркоски кои и во 2023 ќе асистираат покрај аут линијата.

Главни судии: Александар Ставрев, Игор Стојчевски, Јован Качевски;
Асистенти судии: Дејан Костадинов, Гоце Петрески, Куштрим Лика, Даниел Василевски, Слаѓан Маркоски, Бранко Путилин;
Женски главни судии: Ива Пројковска, Ирена Велевачкоска Ристевски;
Женски судии асистенти: Вјолца Изеири, Елена Соклевска Илиевски, Ангела Домазетовска;
Футсал судии: Јосип Бартон, Марјан Младеновски, Доне Ристовски;

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена