fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Две сообраќајки во гостиварско: Превртено комбе и судир на три возила

Објавено

на

Претпладнево се регистрирани две сообраќајни несреќи во гостиварско. Едната завршила со повредени лица, а другата најверојатно само со материјална штета.

Како што информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, околу 9.30 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, близу селото Церово се судриле три возила: „форд мондео“ со скопска регистрација, „ауди“ со тетовски таблизи и „ауди“ со швајцарски ознаки. Во несреќата биле повредени две лица, на кои им е укажана лекарска помош и се пуштени на домашно лекување. Се врши увид и се утврдуваат причините и околностите за несреќата

На регионалениот пат Гостивар-Маврово, комбе од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело. Според првичните информации во оваа сообраќајка немало повредени лица.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!