Поврзи се со нас

Забава

Единствените Балканци – Сигурно ќе се пронајдете

Објавено

на

Балканците во светот важат за едни уникатни личности по многу работи. Ние ви издвоивме 15 нешта кои го докажуваат токму тоа. Еве по што сме единствени и се разликуваме од Германците, Американците, Кинезите и сите останати:

 1. Моравте да ја делите собата сè додека не наполнивте 27 години.
 2. На забавите обично доцните најмалку 1 час и мислите дека тоа е сосема нормално.
 3. Сите деца во семејството имаат прекари кои воопшто не се слични со нивните вистински имиња.
 4. Кога си одите од гости застанувате на вратата и зборувате барем уште еден час.
 5. Мајка ви секогаш ви вели дека сте премногу слаби иако имате барем 10 килограми повеќе од нормалното.
 6. Имате стара искината крпа во кујната и неа најмногу ја употребувате.
 7. Кесите од продавница ги употребувате како кеси за отпадоци.
 8. Никогаш не се придржувате до рецептот кога готвите.
 9. Кога зборувате со родителите, секогаш викаат иако знаат дека сосема добро ги слушате.
 10. Ако повеќе не живеете со родителите, сепак се јавуваат да ве прашаат дали сте јаделе.
 11. Сосема нормално е на свадбата да имате и 500 гости, некои дури и првпат во живот што ги гледате.
 12. Имате подобар автомобил од вашите родители, иако е на нивен терет.
 13. Вашето презиме се состои од 17 согласки и 2 самогласки.
 14. Се пронаоѓате во повеќето од овие ситуации.
 15. Вашата мајка вели дека промајата убива.

Сигурни сме дека се пронајдовте во некоја од овие точки, а доколку сметате дека нешто сме пропуштиле да напишеме, пишете ни во коментар и ќе го додадеме на листата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена