Поврзи се со нас

Гостивар

Екстремно загаден воздухот во Гостивар вечерва!

Објавено

на

Мерните станици во Гостивар вечерва покажуваат екстремно загадување и високо ниво на штетни ПМ10 честици во воздухот.

Нивото на ПМ10 честички во воздухот вечерва е скоро 6 пати над дозволените граници. Моментално Гостивар е на прво место во земјава по загаденост на воздухот.

Државната мерна станица покажува 346 микрограми на метар кубен, додека оние на AirGostivar 557мг/м3 (10 пати над дозволените граници) кај голем пазар и 389мг/м3 на улица Сретко Крстески.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 54 минути

Водата од водоводот во Гостивар е безбедна за пиење, извести Комуналец

Македонијапред 2 часа

Летното сметање на времето започнува на 26 март

Гостиварпред 3 часа

Лишен од слобода гостиварец пријавен за закани и агресија кон поранешната сопруга

Гостиварпред 4 часа

Засилени контроли-Годинава 145 возачи во Гостивар казнети за погрешно паркирање

Вестипред 4 часа

Земјотрес од 4,7 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Спортпред 5 часа

Македонија ја пречекува Малта во првиот натпревар од квалификациите за Еуро 2024

Гостиварпред 5 часа

Церемонија во Гостивар, градоначалникот на Тирана Ерион Велиај стана „Почесен граѓанин“

Вестипред 7 часа

Почна Рамазанскиот пост за муслиманските верници

Гостиварпред 18 часа

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река – Тресонче

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена