fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Еве какво време не‘ очекува во новата работна недела

Објавено

на

За денес метеоролозите прогнозираат променливо облачно време со сончеви периоди и  со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и северозападен правец. Минималната утринска температура беше -1 степен, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Слични временски услови не‘ очекуваат и во вторник и среда со нешто повисоки дневни температури до 12 степени. Во четврток и петок ќе владее претежно сончево време. Ќе има затоплување со покачување на дневната температура до максимални 18 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!