fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Европската недела на спортот одбележана во градинката Пчелка во Гостивар

Објавено

на

Дечињата од градинката Пчелка во Гостивар беа вклучени во одбележувањето на Европската недела на спортот, што ја организира Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија. Активноста се спроведе во соработка со КК Гостивар и општината.

Во посета на градинката денес беа преставник на Агенцијата Петар Миноски, тренерот Петар Ангелов, двајца млади кошаркари, како и преставник на граѓанскиот сектор Дарко Миовски. За децата се одржа кратко предавање на тема спорт и спортски навики, им беа поделени маички со логото на кампањата „be active“ по што следуваше дружба со гостите и спортистите, заедно со раководителот на градинката Ајет Максут Чако.

Дружбата заврши со заедничка вежба во дворот на градинката и со ветување од најмладите дека ќе практикуваат вежбање и спорт. Миноски најави дека во следната прилика за градинката ќе обезбедат и спортски реквизити за полесно одржување на спортските активности.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!