Поврзи се со нас

Огласи

ЕВРОТИП вработуваaт оператори во Гостивар

Поради отварање на ново уплано место на Евротип спортски оближувалници во Гостивар, потребни се оператори.

Основни должности:
Прием на уплатa и исплата на добитни тикети;
Комуникација со играчи и давање потребни информации поврзани со услуги, резултати, услови и начин на играње;
Грижа за безбедност на парични средства, како и грижа за опрема и уредите на уплатното место;
Принтање резултати, дневни понуди и додатоци, ажурирање огласна табла, уклучување пренос од спортски настани;
Припрема на топли и ладни пијалоци и послужување клиенти;
Работа на фискална каса;
Прием и проверка на роба и испратници од добавувачите;
Одржување хигиена на шалтерот, шанкот и уплатното место;

Услови:
IV степен стручна спрема;
Одлично познавање на работа со компјутер;
Одговорност, лојалност, професионалност;
Совесност, самодисциплинираност, прилагодливост;
Смиреност, сталоженост, комуникативност;
Насоченост кон тимска работа како и способност за самостојна работа;

Доколку сакате да бидете дел од тимот на ЕВРОТИП, чија основна цел е да воспостави и да ги подигне стандардите во областа на спортското обложување во Македонија, Ве молиме Вашето CV да го испратите на e-маил hr@evrotip.mk

Во насловот на меилот (subject) наведете ја позицијата за која аплицирате.

(комерцијална објава)

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!