fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Физички напад на градскиот пазар во Гостивар

Објавено

на

Во полиција е пријавен физички напад на вчерашниот пазарен ден на градскиот пазар во Гостивар.  Како што информира Секторот за внатрешни работи Тетово, четириесет и двегодишниот Ш.Ф. од тетовското село Слатино, вчера пријавил дека околу 8 часот и 45 минути, на гостиварскиот пазар, физички бил нападнат од четири лица од Скопје. На нападот му претходела меѓусебна вербална  расправија.

Надлежните соопштуваат дека се работи на утврдување на поединостите и расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!