Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 08/05/2019 | 11:38

Физички напад на градскиот пазар во Гостивар

Во полиција е пријавен физички напад на вчерашниот пазарен ден на градскиот пазар во Гостивар.  Како што информира Секторот за внатрешни работи Тетово, четириесет и двегодишниот Ш.Ф. од тетовското село Слатино, вчера пријавил дека околу 8 часот и 45 минути, на гостиварскиот пазар, физички бил нападнат од четири лица од Скопје. На нападот му претходела меѓусебна вербална  расправија.

Надлежните соопштуваат дека се работи на утврдување на поединостите и расчистување на случајот.

Напишете коментар