Поврзи се со нас

Гостивар

Гастарбајтерка од Гостивар пријавила измама, останала и без пари и без ветеното броило за струја

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (14.4.2023) во ОВР Гостивар, 33-годишна жена од гостиварско, со живеалиште во Германија, пријавила дека била измамена од лице од гостиварско село.

„Според пријавеното, пред неколку години тие се договориле лицето да посредува за приклучување на броило за електрична енергија во нејзината новоизградена куќа, по што таа во неколку наврати му испратила пари. Како што е пријавено, по неколку години кога отишла во ЕВН да види колкав долг има за плаќање и било кажано дека во нивните евинденции не постои броило на тоа име, по што сфатила дека е измамена. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, се наведува во полицискиот билтен.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена