Поврзи се со нас

Гостивар

Газменд Абдија од Гостивар нов директор на Агенцијата за странски инвестиции

Објавено

на

Претседателот на гостиварскиот огранок на Алијанса за Албанците, Газменд Абдија стана директор на Агенцијата за странски инвестиции. По преземањето на функцијата, Абдија наведе:

„Да се ​​биде директор на ваква институција, колку што ми претставува чест, толку и ми ја зголемува одговорноста. Не сакам ништо да ветувам со зборови. Мојата работа ќе биде моето ветување! Со посветеност, а особено со чесност, заедно со нашите пријатели преку границите, посакувам да направиме што повеќе за нашата земја.“

Со институцијата до сега раководеше Беким Емини, кадар на Алтернатива од гостиварско Форино.

Деновиве, за заменик директор на Агенцијата за млади и спорт беше поставен гостиварецот Исак Лазами.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена