fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Голем пожар во гостиварско Форино, повредени нема

Објавено

на

Голем пожар избувнал вчера наутро во гостиварското село Форино. За среќа, повредени лица нема, но причинета е значителна материјална штета.

Според информациите од полицијата, пожарот настанал во плевна, сопственост на М.А. од Форино, при што целосно изгорела дрвената кровна конструкција, кафез во кој имало гулаби и други материјали и алати. Огнот се проширил и во соседната плевна и куќи сопственост на Н.Р. и А.Р. при што изгореле кровните  конструкции.

СВР Тетово соопшти дека е извршен увид на лице место и се работи на откривање на причината за избувнување на пожарот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!