Поврзи се со нас

Гостивар

Голема акција на патарината кај Тетово утрово – Апсења и заплена на дрога

Објавено

на

Полицијата утрово спроведе голема акција кај наплатната рампа пред Тетово во која се уапсени дилери и запленета е поголема количина на наркотични средства.

Очевидци за Gostivarpress.mk велат дека глетката била како филмска сцена и дека полициските службеници изнесувале црна вреќа во која најверојатно се наоѓала дрога.

 

Повеќе информации и детали се очекуваат од МВР во текот на денот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена