Поврзи се со нас

Македонија

Горивата со повисоки цени од полноќ

Објавено

на

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика горивата од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по повисоки цени.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за еден денар за литар, додека малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ за половина денар за литар. Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за еден денар. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, пак, се зголемува за 0,304 денари за килограм и ќе изнесува 41,346 денари.

Новите цени се:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 = 84,00 (денари/литар)
ЕУРОСУПЕР БС – 98 = 86,00 (денари/литар)
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) = 84,50 (денари/литар)
Екстра лесно масло = 82,50 (денари/литар)
Мазут = 41,346 (денари/килограм)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена