fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Гостивар го „демонтира“ МЗТ Скопје 80:78

Спектаклот во најава се оствари. Гостивар вечерва приреди спектакл кој ретко се гледа на спортските борилишта низ државава. Кошаркарите на гостиварскиот тим со 80:78 го совладаа актуелниот шампион, тимот кој пет месеци не знаеше за пораз, екипата на МЗТ Скопје.

Намерно во текстот се потенциира Гостивар, а не КК Гостивар, бидејќи ова беше победа на градот Гостивар. Секој кој беше присутен вечерва во Младост, има свој придонес во оваа победата. Впрочем како и што гласеше пораката на Гемиџиите: „Каде што е слогата, таму е победата“.

Детален извештај, фотогалерија, видео од натпреварот во текот на утрешниот ден.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!