fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар: Имале решенија за изолација, а ја напуштиле земјата

Објавено

на

Контролите на полицијата утврдиле дека лица со решенија за изолација, наместо да седат дома, заминале преку граница.

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие,  за неносење заштитни маски на вкупно 64 лицa (Тетово-18 и Гостивар-46) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во овој период на 4 лицa од Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Извршени биле контроли на 545 лица од кои во тетовско 220 и гостиварско 325, со вакви решенија и при тоа било утврдено дека две лица од Гостивар не ги почитувале решенијата и во меѓувреме ја напуштиле земјата, соопшти СВР.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 4 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 7 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 8 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 9 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 9 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 10 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 11 час

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 11 час

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!